Za izdavanje Ugovora o povremenom radu redovnog učenika potrebno je na e-mail učeničkog servisa

posredovanje@ss-gospodarska-buje.skole.hr

odnosno poštom na adresu: Gospodarska škola Istituto professionale, Buje, s napomenom (za Učenički servis) dostaviti:

• scan, odnosno presliku članske iskaznice,
  • scan ili original popunjene i ovjerene POTVRDE O ZAPOŠLJAVANJU UČENIKA  PUTEM

OVLAŠTENOG POSREDNIKA –  PODACI O UČENIKU, koju treba ovjeriti i popuniti poslodavac

(Bez navedenog popunjenog obrasca ugovor ne izdajemo!)

• Za maloljetnog učenika treba dostaviti i obrazac PISANA SUGLASNOST I PRIVOLA

Ugovor također ne izdajemo ako nam učenik do trenutka podizanja ugovora nije dostavio tekući ili žiro račun.

VAŽNO!

Ugovori se podižu tijekom zimskih, proljetnih i ljetnih praznika tj. za vrijeme kada je dozvoljen rad redovitih učenika srednjih škola.

Najranije podizanje ugovora je tjedan dana prije početka praznika.

Škola će ugovore poslati u tiskanici navedenom poslodavcu, a učenici koji to žele mogu ugovor podignuti najkasnije osmi dan od dana početka rada.

Ugovori se preuzimaju u tajništvu Gospodarske škole Istituto professionale, Buje, na adresi Školski brijeg 1, uz predočenje članske ili osobne iskaznice, dok se ugovori za poslodavce šalju redovnom poštom.

Ugovori se ne izdaju retroaktivno tj. unazad (npr. u vrijeme ljetnih praznika za rad obavljen u zimskom periodu ili za rad izvršen tijekom srpnja, u kolovozu itd. zbog obveze servisa na zakonom propisanu prijavu).

Ugovor sklapa maloljetni redoviti učenik uz supotpis zakonskog zastupnika  ili skrbnika i naručitelja posla, a uz posredovanje srednjoškolske ustanove.

Nakon obavljenog posla poslodavac je dužan popuniti obrazac Škole:

POTVRDA O OBAVLJENOM POSLU SUKLADNO UGOVORU O POVREMENOM RADU REDOVNOG UČENIKA

Potvrda o obavljenom poslu, sukladno ugovoru o povremenom radu redovnog učenika, sa stvarnim brojem sati rada, iznosom zarade učenika i opisom poslova te svojim potpisom i pečatom ovjeriti navedeni obrazac.

Popunjeni Obrazac se dostavlja putem elektronske pošte (ukoliko poslodavac ima mogućnosti) na e-mail adresu:

posredovanje@ss-gospodarska-buje.skole.hr

Račun se poslodavcu dostavlja ISKLJUČIVO ELEKTRONSKOM POŠTOM

PONIŠTENJE UGOVORA

Poslodavac odnosno učenik dužan je Učeničkom servisu izvršiti povrat izdanog ugovora u roku od 4 dana od dana kada je učenik trebao stupiti na rad, a iz nekog razloga je to otkazao. Ukoliko to ne učini niti učenik niti poslodavac Servis će izvršiti brisanje iz evidencije kako učenika tako i poslodavca, odnosno biti će  im onemogućeno korištenje usluga Učeničkog servisa.

KOME SE NE IZDAJU UGOVORI

Učenički servis ne izdaje radne ugovore za:,

- učenike koji polaze večernje škole, dokvalifikacije, prekvalifikacije i dopisne škole,

- za poslodavce koji se bave djelatnostima u kojima temeljem zakona ne smiju raditi učenici srednjih škola,

-za učenike čije srednjoškolske ustanove nemaju potpisan sporazum s Učeničkim servisom

- za rad u djelatnostima u kojima je radno vrijeme u najvećem dijelu rad noću i maloljetni učenik ne može raditi noćni rad u periodima od 20,00 sati                       do 6,00 sati ujutro.

Za rad u skladištu, trgovini ili kafiću u sklopu benzinske pumpe ugovori se izdaju s tim da je na uputnici potrebno upisati koji posao će učenik obavljati.