Projekt Plastic – S – kills
Autor: Ivančica Sabadin, 15. 12. 2014.

Učenice Turističke gimnazije  u pratnji profesorice Ive Andračić i profesora Igora Bertoše krenule su 7. prosinca na put u Slovačku. Radni izlet je bio organiziran u sklopu projekta Plastic – S – kills u kojem sudjeluje šest zemalja: Češka, Hrvatska, Slovačka, Turska, Mađarska i Njemačka. Izlet je trajao 7 dana od kojih se dva dana putovalo. Prvi dan bio je predviđen za upoznavanje svih sudionika projekta. Drugi su dan učenici zajednički pripremali potrebne materijale za projekt „Sat vremena bez plastičnih vrećica“. Nakon toga učenici su posjetili Trenčin i Trenčinske toplice. Treći je dan bio rezerviran za izlet u Bratislavu. Najvažniji je dan bio četvrtak, 11.12. kada se odvijao izazov gdje su svi  građani Ilave sat vremena dobivali papirnate umjesto plastičnih vrećica. Nakon toga materijali su izloženi u Domu kulture u Ilavi. Projekt je završen prigodnom zabavom za rastanak. Zadnji dan učenici i profesori proveli su u sportskim aktivnostima. Izlet je bio vrlo koristan i zabavan. Učenice su upoznale nove ljude, krajeve i običaje.