"Sutra radim-praksom do uspjeha"
Autor: Ivančica Sabadin, 12. 11. 2012.

Projekt "Sutra radim - praksom do uspjeha", kojeg provodi Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića u partnerstvu s Gospodarskom školom Buje, gradovima Porečom i Bujama, porečkim Udruženjem obrtnika, Ugostiteljskom školom u Opatiji i Obrtničkom komorom Primorsko-goranske županije, predstavljen 24.10. u porečkoj Maloj vijećnici.

Projekt je vrijedan gotovo 173 tisuće eura, od čega je 86 posto bespovratnih sredstava, a financira se iz IPA pristupnog programa, preciznije iz njegove četvrte komponente za razvoj ljudskih potencija i programa za cjeloživotno učenje. Osmišljen je sa ciljem premošćivanja jaza između potreba poslodavaca u turizmu, kao dominantnoj gospodarskoj djelatnosti na području Istarske županije, te mogućnosti, znanja i sposobnosti posloprimaca u Istri.
- Ovo je prvi veliki projekt za našu školu, a nadamo se da neće biti i zadnji, jer bez kvalitetne škole nema ni kvalitetnog kadra. Projekt donosi velike promjene u načinu rada i komuniciranja između škola i poslodavaca, a bila je potrebna velika hrabrost za prihvaćanje ovog projekta jer su ciljevi visoki, ali dostižni, rekla je, između ostalog ravnateljica porečke ugostiteljske škole Vesna Baranašić.
Stvaranjem suvremenih kompetencija ljudskih resursa u turizmu modernizacijom srednjoškolskih strukovnih kurikuluma te stvaranjem direktne i dugoročne komunikacije između tržišta rada i srednjoškolskih obrazovnih ustanova, ostvaruju se strateški preduvjeti za održiv razvoj regije, ne samo u smislu veće i dugoročne zaposlenosti budućih djelatnika, već i u smislu održivog razvoja gospodarstva područja.

Izvor: Turističko ugostiteljska škola Antona Štifanića