Priključili smo se ERASMUS + projektu pod nazivom Plastic – S – kills!
Autor: Ivančica Sabadin, 8. 11. 2014.

U suradnji sa nastavnicima i učenicima uključili smo se u program međunarodne suradnje pod nazivom Erasmus +. Projekt Plastic – S – kills povezuje mnoge europske države pa tako surađujemo s Njemačkom, Slovačkom, Češkom, Mađarskom i Turskom. Projekt je zamišljen kao međunarodna suradnja u svrhu osvještavanja šire javnosti o utjecaju plastičnih vrećica na okoliš. Uz nastavnike – mentore, učenici iz svih ovih zemalja zajedno sudjeluju na digitalnoj e-twinning platformi i zajedno pripremaju i izvode projekt. Osim što nastavnici i učenici zajedno rade na digitalnom prostoru, oni se i nalaze uživo u svakoj od ovih zemalja! Tako je naše izaslanstvo posjetilo Györ (Mađarska) krajem listopada 2014. godine. Slijedi Ilava (Slovačka) početkom prosinca iste godine, a nakon toga Češka, Njemačka te naravno šećer na kraju, okupljanje nastavnika i učenika svih ovih zemalja za krajnje prezentacije i zaključke projekta upravo kod nas u Bujama. Nek nam ovaj projekt posluži kao još jedan primjer važnosti Gospodarske škole Buje i mogućnosti koje ona pruža učenicima, roditeljima, ali i široj zajednici.

Preuzimanje prezentacije