SUDJELOVANJE UČENIKA GOSPODARSKE ŠKOLE NA KAMELIJA KUPU – UMAG , 19.-20. LISTOPADA 2014.
Autor: Ivančica Sabadin, 29. 10. 2014.

Učenici naše škole sudjelovali su na natjecanju „Kamelija kup“  u organizaciji Hrvatskog kuharskog saveza.
Na natjecanju su sudjelovali učenici 3.c razreda, smjer kuhar – Šeila Etemovski i Loris Flego , koji su u kategoriji Gotovljenje jela zadanog menija i namirnica postigli  uspjeh plasmanom na sedmo mjesto.  U disciplini gotovljenja slatkog izloška – torte, sudjelovali u učenici Antonija Benčić i Sandro Labinjan. Učenica Antonija Benčić polučila je zapažen uspjeh plasirajući se na treće mjesto i osvojivši brončanu medalju. Zahtjevne pripreme, pod mentorstvom stručnog učitelja Branimira Krizmanića, i ove su godine urodile plodom.

Učenik Dominik Kovo (2.C razred) zamijenio je, zbog njegove spriječenosti, jednog člana u ekipi profesionalaca. Tročlanu ekipu činili su: Alen Belić, Eric Glavica i Dominik Kovo. Ekipa je sudjelovala u tri discipline: 1. Hladni eksponat – 3. mjesto

2. Hladna plata – 2. mjesto

3. Gotovljenje menija  - 3. mjesto

Bitno je i napomenuti da su za potrebe što kvalitetnije organizacije cijelog događanja, učenici 2.C razreda (Adnan Miljković, Tomislav Bonić, Dominik Kovo, Marko Kos i Tomo Rakar) sudjelovali u organizaciji , a imali su prilike sudjelovati i na raznim radionicama gdje su obučavani vještinama struke. Za svoj rad su pohvaljeni od strane organizatora.

Svojim velikim trudom i angažmanom svi su učenici nastavili uspješne nastupe naših učenika na ovom tradicionalom događanju.

Branimir Krizmanić , stručni učitelj kuharstva