Europski dan jezika obilježen i u našoj školi
Autor: Ivančica Sabadin, 2. 10. 2014.

Početkom nove školske godine, započele su i nove aktivnosti naših učenika. U petak  26. rujna učenice turističke gimnazije su obilježile  Europski dan jezika koji se već tradicionalno obilježava već od 2001.godine, nakon što je Vijeće Europe donijelo odluku o obilježavanju tog dana zbog sve većeg širenja višejezičnosti u Europskoj uniji.
Pripreme povodom obilježavanja Europskog dana jezika su se održavale zapravo od samog početka školske godine kada  su učenici 3.e, 2.c, 2.a i 2.d razreda na satima engleskog, talijanskog i njemačkog jezika pripremali prigodne rođendanske čestitke na stranim jezicima.

Namjera je posebno pripremljenim originalnim rođendanskim čestitkama čestitati školi  60. rođendan koji će se proslaviti u studenom. Na taj način su svi mještani lokalne zajednice informirani o nadolazećoj manifestaciji i pozvani na obilježavanje 60. godine strukovnog školstva na Bujštini.
Sudeći prema pozitivnim reakcijama prolaznika koji su rado i s veseljem zastali za šarenim štandom ovakav način informiranja se je pokazao veoma uspješnim te su pohvalama mnogobrojnih prolaznika učenice veoma motivirane za daljnje aktivnosti.