Dani otvorenih vrata
Autor: Ivančica Sabadin, 27. 3. 2014.

Dani otvorenih vrata Gospodarske škole Buje traju u periodu od 24. do 28. ožujka 2013. Dani su to kad se u školi održavaju brojne radionice kojima, osim učenika, mogu prisustvovati i svi zainteresirani građani te roditelji sadašnjih i budućih učenika. Poseban je dan namijenjen učenicima završnih razreda Buja, Novigrada i Umaga. Oni su u utorak, 25. ožujka, imali priliku sudjelovati na kreativnim radionicama  pod vodstvom učenika i profesora Gospodarske škole i upoznati se s mogućnostima školovanja za zanimanja frizer, kozmetičar, kuhar, konobar, prodavač, stolar, elektroinstalater, instalater kućnih instalacija, elektrotehničar i s programom turističke gimnazije koja je jedinstvena u Hrvatskoj.

Učenici su se pobliže upoznali sa zahtjevima i mogućnostima koje pružaju  navedena zanimanja, ali i specifičnostima pojedine struke tako da su sudjelovali u pripremi hladnih predjela i jela, gledali atraktivno flambiranje slatkog jela pred gostom, pripremu bezalkoholnih koktela koje su i degustirali. Nastavili su s prezentacijom drvenih igračaka, demonstracijom spajanja vodovodnih cijevi, dijagnostikom motora kod automobila putem računala. Kometičari i frizeri pokazali su svoje vještine u šminkanju, masiranju, depilaciji i izradi dnevne i noćne frizure. Vrlo zanimljiva bila je i radionica elektrotehničara i elektroinstalatera koji su prezentirali funkcioniranje svjetlosnih efekata za noćne klubove. Učenice turističke gimnazije su prezentirale turistička odredišta, a prodavači su pokazali svoje vještine u izradi sapuna i dekupaž tehnike.