Radionice aromaterapije
Autor: Ivančica Sabadin, 6. 3. 2014.

Dana 5. ožujka  održana je posljednja u nizu radionica o aromaterapiji koja je organizirana u suradnji stručne učiteljice za kozmetičare Inge Petrović,  Maše Čiča, aromaterapeutkinje , te profesorice talijanskog jezika Tamare Pariž. Radionice su održane za učenice završnog razreda kozmetičarki koje su imale priliku naučiti što je aromaterapija,  podjelu eteričnih ulja u zavisnosti od njihovog djelovanja na organizam, njihovo doziranje i terapeutsku upotrebu. Naučile su i same pripraviti mješavinu za aromaterapeutsku masažu što su onda i demonstrirale simulirajući prijem klijenta kojem su predstavile  aromaterapeutsku masažu i to na talijanskom jeziku , te odradile masažu leđa i masažu glave ručnikom. Na taj način nastojalo se povezati različita područja, dati učenicama konkretna nova znanja koja će im, nadamo se , vrlo brzo koristiti na tržištu rada.
I da….cijeli je kat mirisao na ružmarin, cedar, lavandu, naranču i jasmin!!!