Naša škola - domaćin međužupanijskog natjecanja učenika frizera
Autor: Ivančica Sabadin, 27. 2. 2014.

24. veljače po prvi puta je u našoj školi održano međužupanijsko natjecanje frizera, gdje su se natjecatelji iz tri županije - Istarske, Primorsko-goranske i Karlovačke - borili za odlazak na državno natjecanje u Vinkovcima.

Učenici 3. razreda natjecali su se u umijeću oblikovanja dnevne i svečane frizure za muškarce ili žene na lutkama kao modelima.

Prvo se provjeravalo stručno-teorijsko znanje na pisanom ispitu, zatim se nastavilo s najatraktivnijim, praktičnim dijelom, u kojem su svi natjecatelji u frizerskom praktikumu imali priliku povjerenstvu  prezentirati svoja umijeća, svoju kreativnost i talente prilikom oblikovanja dnevne i večernje frizure na ženskom ili muškom modelu lutke.  Vremensko ograničenje od 35 minuta za oblikovanje dnevne frizure, odnosno 45 minuta za oblikovanje večernje frizure, bilo je svoj jedanaestorici kandidatima dovoljno da iskažu što su u svojim školama i sa  svojim mentorima uvježbavali. Iz svake discipline po dva su kandidata izborili odlazak na državno natjecanje. Iz oblikovanja muške frizurre prva dva mjesta zauzele su učenice naše škole: 1. mjesto Ana Jurišić, a 2. mjesto Sabina Aličajić, te na taj način osigurale odlazak na državno natjecanje u Vinkovce koje će se održati u travnju. Iz oblikovanja ženske frizure, 2. mjesto Monika Franjić (Obrtnička i tehnička škola Ogulin) i 1.  mjesto Iva Pucić (Strukovna škola Pula).

Mentorica Ivana Grgić ističe kako je vrlo iznenađena iskazanim talentom natjecatelja koji već sada, svojim radom, organiziranošću, kreativnošću i urednošću, mogu parirati iskusnim frizerima.

Svim sudionicima natjecanja dodijeljena je prigodna Zahvalnica Gospodarske škole, dok je svim mentorima dodijeljen originalan poklon-paket koji su izradili članovi naše Učeničke zadruge „Brig“,  a sadržavao je istarsku pupu, kremu, svijeću i razne ukrase.

Nakon proglašenja rezultata slijedio je bogat domjenak u ugostiteljskom praktikumu za sve sudionike natjecanja kojeg su pripremili učenici završnog razreda zanimanja kuhar i konobar sa svojim mentorima.