Mobilnost učenika Gospodarske škole
Autor: Ivančica Sabadin, 3. 2. 2014.

Zahvaljujući sredstvima dodijeljenima za projekt mobilnosti MUGS (Mobilnost učenika Gospodarske škole) od Agencije za mobilnost i programe EU, osam učenika 2.D i 3.D jučer je otputovalo na dvotjednu stručnu praksu u Njemačku.
Učenike tijekom stručnog usavršavanja i boravka u partnerskoj ustanovi Vitalis prati profesor Milovan Jovanov. Novim projektom mobilnosti željeli smo omogućiti našim učenicima stjecanje novih znanja, vještina i kompetencija kroz osobno usavršavanje te ih na taj način motivirati za kasnije aktivno sudjelovanje na tržištu rada.
Odlasku na stručno usavršavanje prethodile su jezične i kulturološke pripreme.

Evo što su neki od naših učenika rekli prije odlaska:

„Pripremna faza bila je super. Očekujem da ćemo u Njemačkoj vidjeti njihov način rada i usporediti ga s našim.“

„Pripreme su bile odlične, ugodno se učilo i naučilo. Pohvale profesorici. Očekujem da naučim nešto što će mi pomoći u budućnosti i ugodan boravak.“

„Mislim da ćemo u Njemačkoj puno naučiti i vidjeti puno novih stvari. Na pripremama je bilo super zbog ugodne atmosfere, programa i profesorice.“

„Mislim da je odlazak u Njemačku kao dio praktične nastave vrlo dobra stvar. Ne samo da ćemo naučiti ponešto njihovog jezika, nego i njihov princip rada.“