Ispis i dostava potpisanih prijavnica
Autor: Ivančica Sabadin, 26. 8. 2013.

Svi kandidati koji konkuriraju za upis u jesenskom upisnom roku dužni su do 27. kolovoza 2013. u 12:00 sati dostaviti (u nastavku je objašnjeno koja kategorija kandidata kome) potpisane prijavnice s popisom odabranih obrazovnih programa. Prijavnice potpisuju kandidat i njegov roditelj/skrbnikNapominjemo da prijavnice do toga trenutka moraju biti već zaprimljene i unesene u sustav - nikako ih nemojte poštom slati samo koji dan ranije. Kandidati za koje u sustavu ne bude označeno da su dostavili potpisanu prijavnicu neće se moći pojaviti na ljestvicama poretka niti upisati u srednju školu u jesenskom roku.

• Učenici 8. razreda škola u RH svoje će prijavnice dobiti od razrednika u svojoj školi te ih potpisane na vrijeme moraju vratiti razredniku.
  • Učenici škola u RH koji nisu 8. razred od trenutka zaključavanja liste prioriteta moći će ispisati prijavnice sa svoga sučelja na kartici Moj odabir. Dužni su ih potpisane na vrijeme dostaviti u svoju školu upisnom povjerenstvu svoje škole (osnovne ako je učenik osnovnoškolac, srednje ako je učenik srednjoškolac).
  • Kandidati koje su registrirali uredi državne uprave od trenutka zaključavanja liste prioriteta mogu ispisati prijavnice sa svoga sučelja na kartici Moj odabir. Dužni su ih potpisane na vrijeme dostaviti uredu državne uprave koji ih je registrirao.

Potpisivanjem prijavnice svi kandidati potvrđuju svoju stvarnu namjeru upisa u bilo koji obrazovni program naveden u prijavnici. Aplikacija će kandidata automatski rasporediti na obrazovni program koji mu je najviše na listi prioriteta, a na kojemu prema broju bodova ulazi u upisnu kvotu. Također, ova prijava ne garantira upis u odabrane obrazovne programe ako upisna kvota u trenutku objave konačnih ljestvica poretka 29. kolovoza bude popunjena kandidatima s više bodova.

Izvor: www.upisi.hr