Jednodenvni izlet, posjet sajmu Elektrotehnike i računalstva Pordenone, Italija
Autor: Ivančica Sabadin, 29. 4. 2019.

Na jednodnevni izlet u Pordenone, Italija. krenuli smo u 7:30 h. Polazak je bio s autobusnog kolodovora Umag. Ukupno je sudjelovalo 14 učenika iz usmjerenja 1a tehničari za računalstvo te 2a i 3a elektrotehničari, profesor voditelj Manuel Žužić, profesor pratitelj Dalibor Pašić te profesor gost Zdenko Stjepanović.

Uz kraća zaustavljanja putem, stigli smo u 10:45 h u grad Pordenone na ulaz sajma elektrotehnike i računalstva.

Ostatak vremena učenici su imali slobodno vrijeme za sebe koji su provodili u skupinama kako smo ih i savjetovali, kako bi obilazili pultove sa tehničkim elementima, instrumentima i upoznali se s najnovijim tehničkim strojevima i uređajima koji se nalaze na današnjem tržištu.

;

Nakon peterosatnog obilaska sajma u 16 h ukrcali smo se u autobus i krenuli za Umag. Pri povratku ponovno smo se zaustavili radi osvježenja, odlaska na wc, i bez poteškoća stigli u Umag oko 19:30h.

Svi su učenici kroz razgovor iskazali zadovoljstvo upoznavajući nove riječi tehnike i radost posjetom sajmu Pordenone. Cjelokupan izlet i organizacija prema njihovom mišljenju bili su izvrsni, a i oni sami svi skupa bili su divni putnici posjetitelji i prijatelji jedni drugima na putovanju.

Izvor slika: https://www.radioamatorepordenone.it/