VERONA - NA EDUKACIJI O PROIZVODNJI ETERIČNIH ULJA
Autor: Ivančica Sabadin, 15. 3. 2019.

U sklopu opremanja kabineta kemije, Škola je nabavila dva destilatora za proizvodnju eteričnih ulja. Talijanska tvornica "Albrigi Luigi", smještena u mjestu Stallavena pokraj Verone, jedan je od vodećih europskih proizvođača opreme za destilerije, pivnice, uljare i kozmetičku industriju. Četiri profesora i stručna suradnika iz naše škole boravili su na jednodnevnoj edukaciji u Veroni i donijeli nam bočicu eteričnog ulja ružmarina kao proizvod njihove prve destilacije. U tijeku su pripreme za destilaciju ulja naranče. Veselimo se znanjima koja ćemo stjecati i mirisima koji će se širiti hodnicima škole!