POSJETA ZAGREB AUTO SHOWU 2018
Autor: Ivančica Sabadin, 17. 4. 2018.

Učenici zanimanja Instalateri kućnih instalacija i Automehaničari razred 1d i 2d i učenici zanimanja Elektrotehničari razreda 2a i 3a  sudjelovali su 13. 04. 2018. godine na stručnom posjetu pod vodstvom trojice nastavnika Gospodarske škole. Uz tri nastavnika na izlet je išlo 45 učenika. U sklopu izleta posjetili su Zagreb Auto Show 2018.

Zagreb Auto Show 2018 je najposjećeniji i najatraktivniji sajam Zagrebačkog velesajma. Salon je član prestižne OICA obitelji svjetskih autosalona što mu omogućava privilegiju prezentiranja premijernih vozila. Zagreb Auto Show 2018 je projekt od posebnog gospodarskog i društvenog značaja i kao takav uživa punu potporu Republike Hrvatske.

Na sajmu učenici su se upoznali sa mnogobrojnim markama automobila, motociklima/četverociklima, biciklima, gospodarskim vozilima, autobusima i kamp vozilima.

Od ukupno 463 izlagača iz 34 zemlje vidjeli smo 133 premijere motornih vozila. Uz vozila na sajmu je bila predstavljena mnogobrojna prateća oprema vezana za automobilsku industriju, kao npr.: razni alati i softveri korišteni u auto industriji, primjeri autodizalica, kompletnih sustava za dijagnostiku, sustava za vulkanizerske radove, različiti primjeri ulja i maziva za motore, mobilne - pokretne mini radionice za preglede vozila i mnogobrojni ostali potrebni alati i uređaji za mehaničarske radove. Osim samih izloženih modela vozila vidjeli smo  umijeće prezentacije, reklame i prodaje motornih vozila.

Pored izlagačkog i prezentacijskog dijela sajma odvijao se i zabavan, stručan i show program, koji se odnosio na različita adrenalinska natjecanja, poligon automodelara, poligon brzih i žestokih, motociklističko natjecanje na sportskim motorima, DB natjecanje - vrhunski audio sustavi u decibelima, Stunt show - izvođenje akrobacija na motoru.

Na stručnim predavanjima posjetitelji su mogli prisustvovati različitim aktualnim temama o novostima iz svijeta auto industrije, kao npr.: Jesu li dizelaši "mrtvi"?, Benzin, hibrid ili struja kao alternativa, Motociklisti kao ugrožena skupina u prometu, Vozili, čovjek ili cesta kao faktor sigurnosti cestovnog prometa, Starost voznog parka u RH, Auto moto sport u RH i sl.

Nakon stručne posjete i povezivanja viđenog sa obrađenim gradivom učenici će prezentirati viđeno i naučeno na redovitoj nastavi.