Gospodarska škola proglašena najboljom obrtničkom školom u Istri
Autor: Ivančica Sabadin, 18. 12. 2012.

Strukovno školstvo na Bujštini počelo se razvijati nakon drugog svjetskog rata, a tradiciju nastavlja i sustavno modernizira Gospodarska škola u Bujama. Od svog osnutka, 1991. godine pa do danas, školuje učenike u ugostiteljstvu i turizmu, trgovini, obradi drva, strojarstvu, elektrotehnici te u pružanju frizerskih i kozmetičarskih usluga.
Na skupštini Obrtničke komore Istarske županije-Pula, školi je ove godine dodijeljena zahvalnica za dugogodišnju suradnju, odnosno Gospodarska škola proglašena je najboljom obrtničkom školom u Istri. Osim suradnje pri obavljanju učeničke prakse u obrtničkim radionicama, suradnje pri provođenju kontrolnih i pomoćničkih ispita, redovitim sudjelovanjem na Obrtničkim sajmovima u Puli, škola neprestano surađuje s komorom glede poticanja obrtničkih zvanja i napredovanja u struci.

Za promicanje obrtničkih zanimanja organiziraju se „Dani otvorenih vrata“ za učenike završnih razreda osnovnih škola s područja Bujštine putem kojih mogu vidjeti, čuti i osjetiti svoje buduće zanimanje, prepričano i objašnjeno od strane svojih starijih kolega-učenika Gospodarske škole. Osim toga, škola sudjeluje kao partner u IPA projektu „Sutra radim – Praksom do uspjeha“ koji se temelji na podizanju razine kompetencija ljudskih resursa i bržem zapošljavanju učenika u skladu s promjenjivim potrebama tržišta rada i gospodarstva.

Pripremila: Tamara Sapanjoš