ŠKOLSKI IZLET U ZAGREB – INTERLIBER 2016.
Autor: Ivančica Sabadin, 30. 11. 2016.

Dana 11. studenoga neki su po običaju, iskrcavši se iz školskog autobusa, krenuli prema školi, a grupica od pedesetak učenika samo je presjela u drugi autobus koji se nekoliko minuta kasnije uputio prema Zagrebu.

Cilj – posjetiti sajam knjiga i učila „Interliber“. No, to nije sve! Najprije smo posjetili Cine Star kino u trgovačkom centru „Avenue Mall“ gdje smo gledali 3D projekciju filma „Doktor Strange“. Uz brdo kokica i gaziranih napitaka, skupljali smo snagu za sljedeće odredište – Muzej prekinutih veza. U malom, ali ugodnom prostoru na Gornjem gradu prikazane su razne sitnice (uz svaku stoji i priča) koje su ostale nakon propalih ljubavnih veza kao podsjećanje na lijepe i manje lijepe trenutke.

Na „Interliberu“ je vladala neopisiva gužva. I činilo se toga dana kao da je cijeloj Hrvatskoj najbitnije samo kupiti jeftinu i dobru knjigu.

I iako je bilo gotovo nemoguće voziti po Zagrebu zbog neviđenih gužvi u prometu, i iako je u Gorskom kotaru padao gust snijeg, i iako bismo mi voljeli malo dulje ostati na nekom od brojnih odmorišta na putu prema kući, možemo zaključiti da je dan bio prekrasan, a mi puni lijepih sjećanja sljedećeg tjedna kad smo svojim školskim kolegama prepričavali dojmove s izleta.