Dan otvorenih vrata
Autor: Ivančica Sabadin, 15. 3. 2016.

Dana 10. ožujka održan je već tradicionalni Dan otvorenih vrata Gospodarske škole. I ove su godine učenici umaške, novigradske i bujske osnovne škole posjetili našu školu kako bi se učenicima osmih razreda predstavili programi i zanimanja u koja se mogu upisati u narednoj školskoj godini. Veliko nam je zadovoljstvo bilo po prvi puta ugostiti i učenike osmih razreda iz Buzeta i Oprtlja te se nadamo da će to biti početak jedne uspješne suradnje.
Naši su se učenici, pod vodstvom svojih profesora, potrudili predstaviti što sve uče i rade tijekom svog školovanja: kuhari su pripremili raskošnu trpezu, konobari radili raznobojne koktele, frizeri i kozmetičari pokazali najnovije trendove u uljepšavanju, a prodavači otkrili kakav mora biti uspješan prodavač. U stolarskoj radionici učenici su mogli vidjeti kako se obrađuje drvo, automehaničari su demonstrirali dijagnostiku kvara na automobilu, instalateri kućnih instalacija pokazali koje sve materijale koriste u radu, a elektrotehničari  u svom kabinetu radili zanimljive pokuse. Još jedna u nizu zanimljivih radionica bila je i radionica u kojoj su predstavljeni brojni projekti u kojima škola sudjeluje. Zanimljivost i bogatstvo programa doprinijelo je tome da su osmaši školu napustili s osmijehom na licu. Nadamo se da smo im barem malo pomogli pri odabiru budućeg zanimanja i da će se većina njih odlučiti upravo za našu školu. Jer -  Gospodarska škola je NAJŠKOLA!!!