PROJEKT ČAROBNA BUJŠTINA
Autor: Ivančica Sabadin, 17. 5. 2015.

U sklopu javnog poziva „Promocija zanimanja i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam 2015.“ kojeg je raspisalo Ministarstvo turizma , učenici 2.A razreda usmjerenja Turistička gimnazija i Elektrotehničar pod vodstvom mentorice, prof. Ive Juranović , pokrenuli su projekt „Čarobna Bujština“  kojem je cilj doprinijeti turističkoj valorizaciji i promociji ruralnog djela Bujštine.
Cilj projekta je izrada turističkog vodiča Bujštine koji će objedinjavati sve geografske, kulturne i povijesne  osobitosti ovog kraja kako bi se one na adekvatan način prezentirale t turističke svrhe, a jedna od posebnosti vodiče jest činjenica da će svi tekstovi, ali i fotografije u vodiču – biti učenički radovi! Kako bi svoj cilj ostvarili čim kvalitetnije, naši su učenici prošli niz zanimljivih  radionica  počevši od posjeta TZ Buja do fotografske radionice, a građu za pisanje vodiča prikupili su direktno na terenu u pratnji vodiča – arheologa. Učenici se ovih dana intenzivno bave pisanjem tekstova za vodič, koji će biti tiskan početkom lipnja.