Dan otvorenih vrata
Autor: Ivančica Sabadin, 9. 4. 2015.

Dana 14. travnja 2015. održan je sad već tradicionalan Dan otvorenih vrata naše škole. Kao i svake godine u posjet nam dolaze učenici osmaši osnovnih škola u Umagu, Novigradu i Bujama pred kojima se u narednim mjesecima nalazi izazov izbora srednje škole. Prezentacijom škole i programa nastoji se upoznati učenike s programima koje nudi škola, a s ciljem da učenici dobiju priliku upoznati mogućnosti koje se nude kako bi u dogovoru s roditeljima i nastavnicima donijeli što bolju odluku. Posjet je započeo okupljanjem svih učenika u školskoj dvorani gdje ih je pozdravio ravnatelj škole, gospodin Milivoj Gospić, a zatim su svoja iskustva prenijeli učenici koji su se upravo vratili iz Frankfurta gdje su, u sklopu projekta Merkur, odrađivali dio svoje stručne prakse. Nakon toga učenicima je predstavljen način školovanja u Gospodarskoj školi  te sva zanimanja i njihove značajke. Nakon toga, učenici su se podijelili u skupine i pod stručnim vodstvom krenuli u razgledavanje radionica kako bi dobili dodatne informacije o svakom pojedinom zanimanju i imali se prilike više informirati sukladno vlastitim interesima. Radionice su bile zanimljive: dijagnostika automobila, robotika, predstavljanje turističke destinacije, rad u stolarskoj radionici, izrada frizura, kozmetički tretmani i masaže, predstavljanje zanimanja prodavač, elektrotehničar i instalater kućnih instalacija, rada školske zadruge, a u ugostiteljskom praktikumu , gdje stručne predmete uče konobari i kuhari, učenici su mogli i degustirati jela pripremljena u suvremeno opremljenoj kuhinji, kušati razne koktele (bezalkoholne naravno!!!) te pogledati atraktivan proces flambiranja slastica.

Ponosni smo na učenike i profesore naše škole koji iz godine u godinu svojim trudom doprinose vrhunskoj kvaliteti prezentacije škole! Posebno zahvaljujemo osmašima i njihovim profesorima i ravnateljima škola na dolasku i dugogodišnjoj podršci!

Prezentacija - Zašto odabrati Gospodarsku školu

Pozdravni govor ravnatelja i razgovor s učenicima koji su se vratili sa stručne prakse u Frankfurtu