60. godina strukovnog obrazovanja Bujštine
Autor: Ivančica Sabadin, 17. 11. 2014.

Kao što je i najavljeno, dani 20. i 21. studenog bili su posvećeni obilježavanju velike obljetnice. Prema planiranom, 20. studenoga položen je spomen-vijenac na zgradi stare škole na Trgu sv. Servula u Bujama, djelatnici i učenici nazočili su svetoj misi u Crkvi sv. Marije Milosrdnice te položili vijenac preminulim djelatnicima i učenicima na gradskom groblju u Bujama. Poseban doživljaj predstavljao je nastup limene glazbe Zajednice talijana Buje koja je predvodila povorku. Bio je to zapažen događaj u Bujama!

U petak, 21. studenog, u pučkom učilištu održana je svečana sjednica na kojoj su, uz sadašnje i bivše djelatnike i učenike škole, nazočili i mnogi gosti. Sjednicu je otvorio ravnatelj škole, a zatim su se prisutnima obratili i gradonačelnici Buja i Novigrada te dogradonačelnik Umaga, zamjenica istarskog župana gospođa Giuseppina Rajko te pročelnica upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Patrizia Smoljan. Uz dramsku točku, koju su izveli učenici naše škole, posebno su nas svojim nastupom počastili vokalna skupina „Istravaganti“ iz Umaga te klapa „Kaštelanke“ iz Kaštela.

Nakon završene svečane sjednice za uzvanike je organizirana prigodna zakuska u školskom praktikumu.

Foto-galerija koja slijedi dočarat će vam djelić atmosfere!

Spomenar