PREDSTAVLJANJE GOSPODARSKE ŠKOLE BUJE NA MEĐUNARODNOJ KONFERENCIJI U ARKHANGELSKU
Autor: Ivančica Sabadin, 2. 10. 2014.

Izazovi školskog obrazovanja u Rusiji i europskim zemljama bila je središnja tema prve Međunarodne konferencije koja se održala u Ruskoj Federaciji, gradu Arkhangelsku od 30. rujna do 1. listopada 2014. godine. Gospodarska škola Buje uključila se na konferenciju putem video poziva sa Skypea i time imala čast otvoriti plenarno izlaganje na konferenciji. Kratki prikaz Gospodarske škole, sve o njenim trenutnim i budućim aktivnostima, kao i brojnim projektima, natjecanjima učenika govorila je na ruskom jeziku prof. Marina Jajić Novogradec. Nakon izlaganja, slijedila su pitanja sudionika koja su povela obostranu diskusiju na sljedeće teme: postupci izbora udžbenika u Hrvatskoj i Rusiji, položaj učenja ruskog jezika u hrvatskim školama, obavezni i izborni predmeti u školama, sadržaj udžbenika iz povijesti tijekom srednjoškolskog obrazovanja te polaganje ispita državne mature.