MEĐUNARODNA SURADNJA U GOSPODARSKOJ ŠKOLI BUJE: POSJET PROFESORA IZ PETROGRADA I ARHANGELSKA ŠKOLI
Autor: Ivančica Sabadin, 24. 9. 2014.

Gospodarska škola Buje bila je 16. rujna 2014. domaćin posjeta grupe eminentnih ruskih profesora iz Petrograda i Arhangelska kojima je ovo već drugi u nizu posjet ove godine. Radi se o profesorima različitih profila koji žele razmijeniti iskustva među svojim kolegama iz Hrvatske te su odabrali Gospodarsku školu kao reprezentativnu školu obrazovnog sustava u Republici Hrvatskoj. Nakon uvodne prezentacije o sustavu odgoja i obrazovanja u RH i posebice o školovanju u Gospodarskoj školi Buje koju su predvodili ravnatelj škole, profesor Milivoj Gospić i profesorica ruskog jezika Marina Jajić Novogradec, profesori su upućeni u razgledavanje školskih kabineta i učionica. Prisustvovali su također na satima Njemačkog jezika, Računalstva i Matematike gdje su se podrobnije upoznali s načinom rada pojedinih predmeta i pri tome informirali o našim suvremenim metodama rada u nastavi. Za vrijeme posjeta ruskih profesora, aktivno su se priključili i učenici Gospodarske škole koji su komunicirali s profesorima na njemačkom i engleskom jeziku te su zavrijedili i simbolične poklone.