Državna matura - učenici Gospodarske škole iznad hrvatskog prosjeka
Autor: Ivančica Sabadin, 15. 7. 2014.

Učenici Gospodarske škole su u ljetnom roku Državne mature 2013./2014. pristupili polaganju ispita iz osam nastavnih predmeta, u jedanaest kategorija (pojedini ispiti imaju osnovnu i višu razinu). U šest kategorija, učenici Gospodarske škole, postigli su rezultat umnogome bolji od hrvatskog prosjeka. Iz matematike (na višoj razini) postigli su 7% bolji uspjeh od hrvatskog prosjeka, a iz  engleskog, njemačkog i talijanskog jezika čak 13%, što je iznimno veliki uspjeh za učenike strukovnih škola (većina najboljih rezultata odnosi se na gimnazije).

Uz ovako vrijedne i uspješne mlade osobe, ipak ima šanse za prosperitet i boljitak hrvatskog tržišta rada, gospodarstva i znanosti.