DRŽAVNO NATJECANJE UČENIKA/CA FRIZERA 2014.
Autor: Ivančica Sabadin, 25. 4. 2014.

U „Srednjoj strukovnoj školi“ u Vinkovcima, 10. i 11. travnja., održano je državno natjecanje učenika frizera pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Bila je to prilika da dvadesetak najbolje plasiranih učenika na županijskim natjecanjima iz cijele Hrvatske pokažu svoje vještine i spretnost u izradi ženskih i muških frizura u četiri kategorije.
Sa svojom mentoricom, stručnom učiteljicom Ivanom Grgić, našu je školu predstavljala učenica trećeg razreda Ana Jurišić. Ona je u kategoriji Kreativna frizura na muškom modelu lutke osvojila zapaženo treće mjesto, osvojivši jednaki broj bodova kao i drugoplasirana natjecateljica.

Državna natjecanja, osim svog natjecateljskog i revijalnog dijela, koji za cilj imaju pokazati što su učenici tijekom svojeg školovanja naučili, imaju i ulogu upoznavanja i razmjene iskustava koje su dobrodošle kako učenicima u njihovom profesionalnom usmjeravanju, tako i stručnim učiteljima u njihovim nastojanjima da se kontinuirano radi na poboljšanju kvalitete obrazovanja u  struci.

Zahvaljujemo Ani Jurišić i njezinoj mentorici što su nas predstavljale na ovom državnom natjecanju!