DANI PRIJATELJSTVA I ISTARSKE KUHINJE
Autor: Ivančica Sabadin, 4. 3. 2014.

Na poziv Trgovačko-ugostiteljske škole iz Leskovca učenici i nastavnici Gospodarske škole sudjelovali su na “Danima prijateljstva i istarske kuhinje „  od 27.01. do 1.02. 2014. godine. Ovim projektom planirana je međusobna prezentacija Trgovačko-ugostiteljske škole iz Leskovca i Gospodarske škole iz Buja kroz razna predavanja i razmjenu iskustava i programa, a posebno  kroz praktični  rad učenika i njihovih mentora ugostiteljskih zanimanja. Za profesionalne kuhare Leskovačke regije planirano je predavanje  Zorana Stanisavljevića na temu „Tradicionalna gastronomija kao prepoznatljiv turistički proizvod“ i „Smjernice WACS-a pri ocjenjivanju na natjecanjima“.  Nastavnici i stručni učitelji škole domaćina ovog susreta pripremili su nam izrazito topao i srdačan doček te vrlo bogat i sadržajan program aktivnosti kroz cijeli period boravka naše ekipe u Leskovcu.