Predavanje u sklopu projekta Zavičajne nastave
Autor: Ivančica Sabadin, 6. 2. 2020.

U ponedjeljak 3. veljače 2020. godine u sklopu projekta Zavičajne nastave u školu nam je došao arhitekt konzervator g. Branko Orbanić. U jednosatnom izlaganju g. Orbanić prenio nam je bitne informacije o procesima restauracije istarskih kaštela te njihove važnosti za kulturnu baštinu. Učenici su pratili prezentacije te nacrte kaštela kroz povijesna razdoblja koje je vještom rukom g. Orbanić skicirao na ploči. Ovo predavanje veoma je koristilo učenicima i mentorima za nastavak realizacije projekta.