SUDJELOVANJE NA 22. OBRTNIČKOM SAJMU ISTRE U PULI
Autor: Ivančica Sabadin, 15. 10. 2019.

Učenici 2D razreda, zanimanja instalater kućnih instalacija, u pratnji nastavnika Zdenka Stjepanovića, su dana 04.10. 2019. godine sudjelovali na 22. Obrtničkom sajmu Istre u Puli.

Učenici su predstavili alate i postupke spajanja u svome zanimanju što uključuje spajanje čeličnih pocinčanih cijevi, PPR cijevi, višeslojnih cijevi i bakrenih cijevi.

Budući je naša škola nedavno opremila praktikum za instalatere kućnih instalacija novim, kvalitetnim alatima koji se koriste u poslu instalater kućnih instalacija, bilo je zadovoljstvo pokazati te alate i predstaviti tehniku rada i korištenja istih. Učenici su demonstrirali postupke rezanja cijevi, narezivanja navoja, spajanje fitinga navojnim spojem, polifuzijsko zavarivanje PPR cijevi, meko lemljenje bakrenih cijevi za instalaciju centralnog grijanja, pertlanje i spajanje cijevi za instalaciju split klima uređaja itd.