Terenska nastava: Isabela resort Valamar, otok Sveti Nikola
Autor: Ivančica Sabadin, 23. 4. 2019.

Dana 27. ožujka 2019. učenici 2. B razreda, u pratnji profesorica Kristine Rogić i Tamare Sapanjoš,  posjetili su Isabela resort Valamar, na otoku Sveti Nikola kod Poreča.
Do otoka smo se vozili brodom Riviera, kojega nam je osigurala turistička kompanija Valamar. Bila je to ugodna i zabavna vožnja.
Na otoku nas je dočekao voditelj resorta gospodin Andrea Marino Milanović koji nas je poveo u  razgledavanje svih objekta na otoku i objašnjavao rad resorta.
Vidjeli smo vrlo uređeni okoliš i objekte koji su lijepo namješteni, veliku kongresnu dvoranu kao i luksuzno uređene apartmane. Poseban je dojam na nas ostavio lijepi dvorac i svjetionik iz 15. stoljeća.
Na kraju smo posjetili hotel i ondje nam je predstavljen rad kuhinje i pomoćnih odjeljaka u kojima se priprema hrana za goste.
Na otoku smo se ugodno proveli, spojili smo nastavne sadržaje sa svakodnevnicom te ugodno s korisnim. Nakon obilaska otoka, prošetali smo Gradom i posjetili Eufrazijevu baziliku koja je simbol Poreča i krasi kulturnu baštinu naše domovine.

Lara Tuškan Hepak, 2. B